Zpět

Bc. Jiří Skřivánek, MPA

33 let
Účetní a ekonomický poradce
Člen KDU-ČSL

Člen KDU-ČSL od roku 2010, místopředseda děčínské organizace KDU-ČSL.

Narodil se v Děčíně milujícím rodičům, stejně jako jeho šest sourozenců. Je šťastně ženatý a má dvě malé dcerky.

Vystudoval Evropskou obchodní akademii a po maturitě v roce 2008 nastoupil do jedné menší děčínské společnosti jako mzdový a finanční účetní. Při zaměstnání vystudoval politologii na vysoké škole politických a společenských věd v Kutné Hoře. V oblasti regionálního rozvoje získal na Správním institutu, s. r. o. profesní titul MPA. Nyní dálkově studuje Metropolitní univerzitu v Praze, magisterský obor mediální studia.

Momentálně pracuje jako účetní a ekonomický poradce na volné noze. Město Děčín zastupuje v dozorčí radě akciové společnosti TERMO Děčín, je členem kontrolního výboru Krajského úřadu Ústeckého kraje. V letech 2014 - 2018 byl členem finančního výboru Statutárního města Děčín.

Se svými přáteli založil spolek Kultura pro Děčín, jehož je místopředsedou. Spolek pravidelně pořádá různé kulturní akce a plesy, např. Děčínský retroples, maškarní ples či Mikulášskou online v době covidové.

Při vstupu do KDU-ČSL si dal za cíl lidovou stranu otevřít veřejnosti a dokázat, že v ní jsou pracovití a fajn lidi. Ve svém zaměstnání získal ekonomický vhled, z pořádání akcí naopak tah na branku a schopnost věci dotahovat do konce. Přesně tyto tři talenty chce v politice dál uplatňovat. 


© Volba pro Děčín 2022 | | GDPR