Hana Cermonová

„Děti jsou naše budoucnost a musíme udělat vše pro to, aby žily v motivujícím a podnětném prostředí. Proto je pro mne na prvním místě kvalitní vzdělání dostupné pro všechny a péče o děčínské rodiny.“

Dlouholetá středoškolská pedagožka s aprobací český jazyk a společenské vědy ze Střední průmyslové školy v Děčíně pracuje již od roku 2011 jako náměstkyně primátora Statutárního města Děčín. Na starosti má školství, sociální oblast, kulturu a cestovní ruch. Iniciovala evropské projekty na rozvoj vzdělávání a podporu pedagogických týmů základních a mateřských škol v Děčíně. Stojí za tvorbou řady koncepcí – prorodinné politiky, vzdělávání, kulturního plánu, rozvoje sportu či podpory škol s vyšším počtem dětí se ztíženými životními podmínkami a koncepční rozvoj cestovního ruchu.

Čile se účastní místního společenského života, aktivně se zasazuje o rozvoj kulturních akcí. Od roku 1990 stojí v čele skautského oddílu, později střediska Sojčáci, které má zhruba sto členů. Napsala dvě humoristické knihy a ve volném čase ráda cestuje. 

Radost jí dělají tři děti a dvě vnoučata.
© VOLBA PRO DĚČÍN 2018