Zpět

Mgr. Martin Pošta

Náměstek primátora pro školství, kulturu a sport Zastupitel města
Místopředseda Volby pro Děčín
Vedoucí kina Sněžník

Vzdělaný, kulturní a v pohybu. V takový Děčín věří vedoucí kina Sněžník, dlouholetý předseda Asociace provozovatelů kin ČR. Od listopadu 2020 do září 2022 náměstek primátora pro školství, kulturu a sport.

Hrdý děčínský rodák se již skoro dva roky stará o to, aby naše děti měly lepší podmínky pro své vzdělávání, společenský život ve městě neustal za jakékoliv situace a sportovního vyžití bylo dost pro všechny generace. Samozřejmě s důrazem na výchovu mládeže.

Za poslední roky se, i díky jeho práci a úspěšné spolupráci se školami, umělci, příspěvkovými organizacemi, kulturní sférou, sportovními oddíly a kluby i dalšími, co se zajímají o život v našem krásném městě, podařilo posunout kvalitu života opět o úroveň dále.

Osobně považuje za svoji přednost umění dohody a politického kompromisu, ze kterého vždy těží občané Děčína. Vždy ho uvidíte slušně oblečeného a s úsměvem na tváři. Za největší lidskou schopnost a vlastnost totiž on sám slušnost považuje. Pozdrav, podání ruky a konverzace s každým, kdo potřebuje pomoci, je pro něj závazkem, ale zároveň radostí.

Po absolvování děčínského gymnázia vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Při studiu na vysoké škole učil základy společenských věd, zejména právo, ekonomii a politologii na gymnáziu v Praze.  Celoživotní vášní Martina Pošty je film. Už 12 let tak úspěšně vede děčínské kino Sněžník a přes 6 let reprezentuje naše město z pozice předsedy Asociace provozovatelů kin.

Kdo chce vědět více, může se začíst do nedávného rozhovoru v městském zpravodaji.

© Volba pro Děčín 2022 | | GDPR