Šárka Zimová Dostálová

Narozena v r.1973 v Děčíně,  od r.1998 působí jako ředitelka neziskové organizace Slunečnice, z.s., která pomáhá lidem s mentálním postižením zapojit se plnohodnotně do společnosti, provozuje v Děčíně úspěšné Dobrovolnické centrum a věnuje se sociálnímu podnikání.
Šárka se veřejného dění aktivně účastní od svých 18 let. Jako vedoucí děčínské pobočky ekologického hnutí Arnika vedla v letech 1993 - 2004 mezinárodní kampaň na podporu ochrany řeky Labe, realizovala desítky projektů prosazujících v Děčíně rozvoj cyklotras, mapujících bezpečnou cestu dětí do školy a navrhujících opatření na zklidnění vnitroměstské dopravy. Od mládí píše prózu a poezii, v roce 1996 založila benefiční kulturní festival Kramle, který již přes 20 let pomáhá bořit bariéry mezi většinovou společností a lidmi s mentálním postižením. 

Je lektorkou pro sociální a neziskové organizace a projektovou manažerkou s bohatou praxí se získáváním dotací z Evropských fondů. Ve volném čase působí také jako masérka, terapeutka a poradkyně v osobním rozvoji, věnuje se kraniosakrální terapii a práci s tělem. Od roku 2006 je zastupitelkou města Děčína a od r. 2010 členkou městské rady. Od listopadu 2012 do října 2016 byla zastupitelkou Ústeckého kraje za hnutí PRO!kraj. 

© VOLBA PRO DĚČÍN 2018