Zpět

Šárka Ludmila Podrábská

Členka sociálně zdravotní komise
Ředitelka Slunečnice, z.s.
Kraniosakrální biodynamická terapeutka
Narodila se v Děčíně v roce 1973, veřejného dění se aktivně účastní od svých 18 let. Jako vedoucí děčínské pobočky ekologického hnutí Arnika vedla v letech 1993 - 2004 mezinárodní kampaň na podporu ochrany řeky Labe, realizovala desítky projektů prosazujících v Děčíně rozvoj cyklotras, mapujících bezpečnou cestu dětí do školy a navrhujících opatření na zklidnění vnitroměstské dopravy. 
 
Od mládí píše prózu a poezii, v roce 1996 založila benefiční kulturní festival Kramle, který 22 let pomáhal bořit bariéry mezi většinovou společností a lidmi s mentálním postižením.  Od r. 1998 působí jako ředitelka neziskové organizace Slunečnice, z.s., která pomáhá lidem s mentálním postižením zapojit se plnohodnotně do společnosti. V Děčíně také provozuje úspěšné Dobrovolnické centrum a věnuje se sociálnímu podnikání.
 
Je lektorkou pro sociální a neziskové organizace, projektovou manažerkou s bohatou praxí se získáváním dotací z Evropských fondů a hodnotitelkou evropských projektů. 
 
Ve volném čase se věnuje kraniosakrální biodynamické terapii a práci s tělem, je absolventkou dvouletého základního výcviku v Eko Arte terapii a aktuálně studuje v pětiletém výcviku Aplikované psychoanalýzy v IAPSA v Opočně. 
 
Od roku 2006 do roku 2010 byla zastupitelkou města Děčín, od r. 2010 současně členkou městské rady. Od listopadu 2012 do října 2016 byla zastupitelkou Ústeckého kraje za hnutí PRO!kraj.

© Volba pro Děčín 2022 | | GDPR