Jsme pro přímou finanční pomoc drobným živnostníkům v Děčíně!

V posledních dnech často slýcháme o pomoci jednotlivých měst Ústeckého kraje svým občanům. Jedná se drobné úlevy typu odložení či odpuštění plateb různých poplatků, úprava parkovného atd.

Nejdůležitějším opatřením je, dle dosavadních zkušeností, přímá finanční pomoc drobným živnostníkům, kteří díky probíhající pandemii strádali nejvíce. Museli omezit provoz či úplně zavřít své provozovny. Jejich ztrátu jim v plné výši samozřejmě města nahradit nemohou, ale aspoň drobným finančním obnosem, jim dají najevo, že si jejich práce váží a uvědomují si jejich potřebnost pro chod města. 

Města vytváří různé dotační tituly či přímou finanční podporu poskytnou darem za předem stanovených podmínek. Bohužel vedení města Děčín se k takovému kroku neodhodlalo. Proto nezbylo opozičním stranám (Volba pro Děčín, Změna pro Děčín, Piráti, ODS s podporou Svobodných a SPD) sáhnout po mimořádném prostředku a dle zákona o obcích si vynutit svolání zastupitelstva, kde hlavním bodem jednání bude právě přímá finanční pomoc živnostníkům ve městě. 

Je jen na vedení města, zda vystoupí ze své pomyslné ulity a projeví se jako konstruktivní partner a bude ochotné diskutovat či přijmout návrhy opozice.

Anna Lehká, Volba pro Děčín
Nahoru
© VOLBA PRO DĚČÍN 2018