Zpět

Volba pro Děčín sestavila kandidátku a spouští předvolební kampaň pro komunální volby 2022

2. 5. 2022 Děčín – Politické uskupení Volba pro Děčín spouští předvolební kampaň pro komunální volby, které se budou konat letos na podzim. Volby do zastupitelstva jsou důležitým milníkem, Volba pro Děčín si klade za cíl zvítězit, získat dostatečný počet mandátů a obsadit primátorskou pozici. Toho všeho může dosáhnout s podporou TOP 09 a KDU-ČSL.

První místo na kandidátce obsadí Ing. Anna Lehká, současná náměstkyně primátora pro rozvoj města a sociální věci (Volba pro Děčín), na druhé místo byl nominován Mgr. Martin Pošta, současný náměstek primátora pro školství, kulturu a sport (Volba pro Děčín), trojka na kandidátce patří předsedovi regionální organizace TOP 09 Ing. Vojtěchu Nádvorníkovi a KDU-ČSL bude na společné kandidátce reprezentovat místopředseda děčínské organizace Bc. Jiří Skřivánek MPA.

Anna Lehká změnu ve vedení komentuje slovy: Vést Volbu pro Děčín v letošních komunálních volbách je pro mě velkou ctí a zároveň obrovským závazkem. Je to poprvé po 16 letech naší existence, kdy na prvním místě kandidátky nestojí náš dlouholetý předseda a děčínský mecenáš Valdemar Grešík. Velice si vážím jeho důvěry a většinové podpory členů Volby pro Děčín. Věřím, že tuto změnu pozitivně přijmou i naši voliči.“

Společným jmenovatelem tří spolupracujících subjektů je zvelebování veřejného prostoru, rozvoj města, pospolitost občanů a probuzení děčínské hrdosti, proto hlavním tématem letošní předvolební kampaně bude důraz na to, že Děčín je dobré místo pro život, že Děčín spojuje. Těší mě, že jsme se s Volbou pro Děčín dohodli na podpoře a spolupráci, toto spojení mi dává smysl. Věřím, že občanům města nabízíme schopnosti a dovednosti lidí, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas našemu městu a velmi dobře ho řídit,“ říká předseda regionální organizace TOP 09 a trojka kandidátky Vojtěch Nádvorník. Jiří Skřivánek z děčínské KDU-ČSL k tomu dodává: Je pro nás velmi důležité, abychom byli pro voliče čitelní a spolupracovali s lidmi, kteří jsou nám politicky a lidsky blízcí. Navazujeme proto na dobrou spolupráci s Volbou pro Děčín z let 2014-2018 a pokračujeme v dosavadní spolupráci s děčínskou TOP 09. Po čtyřech bouřlivých letech plných zvratů a překvapení je čas na příchod klidné síly.“

Volba pro Děčín chce společně se svými partnery oslovit široké spektrum voličů nejen v centrálním Děčíně a Podmoklech, ale i ve všech odlehlejších městských částech. Během předvolební kampaně proto bude pořádat akce a happeningy v různých koutech města, kterými svým spoluobčanům připomene, že stojí za to společně pracovat na rozvoji Děčína, aby byl každý občan hrdý odkud pochází, a kde žije. 

Pozornost občanů chce toto uskupení získat nejen svým volebním programem, ale i moderními prostředky komunikace a marketingu, změnou loga a přístupu k vedení předvolební kampaně vůbec. 

Sledujte nás, jsme Vaše Volba.

© Volba pro Děčín 2022 | | GDPR