Zpět

Jakub Bureš

Člen kulturní komise
Živnostník v kultuře

Narodil se v Děčíně, kde také absolvoval místní gymnázium. Celý profesní život se pohybuje v kultuře. Od roku 2008 je dramaturgem hudebního klubu Le Garage Noir v Děčíně. Za sebou má práci v hudebním vydavatelství Championship Music a práci pro filmovou produkci Donart Film. V současné době se kromě Děčína věnuje kultuře také v České Kamenici a v Benešově nad Ploučnicí. Je vedoucím projektu festival KAMEN!CE, jehož druhý ročník letos proběhl v České Kamenici. Je členem České hudební akademie

Působí v hudebních kapelách Zpět a JB and the Late Night Band. Je tvůrcem a organizátorem Garážového kvízu. Od roku 2013 moderuje talkshow Silný řeči. Komentuje basketbalové přenosy pro BK Děčín, věnuje se též basketbalovému podcastu Z bedny. Je členem kulturní komise města Děčín.

Ve volném čase rád cestuje, je fanouškem vlakové a letecké dopravy. Dále se věnuje gastronomii, díky tomuto koníčku se v minulosti gastro oboru  věnoval profesně (práce v pražské restauraci Ambiente Brasileiro). Je fanouškem sci-fi, fantasy, videoher a literatury obecně. Je příznivcem sportu, pasivně i aktivně.


© Volba pro Děčín 2022 | | GDPR