Zpět

Peníze na rozvoj Děčína budou

Nové vedení radnice může počítat s tím, že má pro následující roky alokovanou částku ve výši téměř 447 milionů korun. Zastupitelstvo Statutárního města Ústí nad Labem v rámci nástroje Integrované teritoriální investice Ústecko – chomutovské aglomerace (ITI) schválilo 12. září 2022 Děčínu tyto finance na předložené projekty.

„Mám z toho obrovskou radost nejen jako náměstkyně pro rozvoj města a členka řídícího výboru ITI, ale prostě jako běžná občanka Děčína, která se těší na opravené památky, lepší vyjížďky na kole i pohodlnější cesty městskou dopravou,“ říká naše kandidátka na primátorku Anna Lehká a zároveň zmiňuje, že lví podíl na tomto úspěchu mají úředníci z Oddělení strategického rozvoje a řízení projektů Magistrátu města Děčín, kteří žádosti a veškerou dokumentaci skvěle připravili.   

Díky tomu má město přislíbenou alokaci 71,2 milionů korun včetně příspěvku ze státního rozpočtu na modernizaci odborných učeben děčínských základních škol a téměř 85,8 milionů korun na obnovu kulturních památek Dlouhá jízda a Růžová zahrada včetně zámecké Sala Terreny. Významnou částkou je i necelých 18,9 milionů korun na rekonstrukci objektu ve Fügnerově ulici na podporu sociálního bydlení a přibližně 17,4 milionů korun na propojení Labské a Ploučnické cyklostezky. Největší částka je alokována pro dopravní podnik, a to v objemu zhruba 257,6 milionů korun.   

Připravené projekty jsou na rozvoj elektromobility městské autobusové dopravy (MAD) a modernizaci odbavovacího systému, nyní záleží na dopravním podniku, zda přislíbené alokace využije. “Věříme, že jsme pro budoucí vedení magistrátu zajistili dostatečnou finanční podporu tak, aby v novém volebním období došlo k restartu rozvoje města,” dodává Anna Lehká.
© Volba pro Děčín 2022 | | GDPR